Gyvenimo Kelionė | Sportinė Žvejyba
51280
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-51280,eltd-core-1.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.10, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Sportinė Žvejyba

Kortezo jūros vandenys – vieni turtingiausių pasaulyje. Ne veltui garsus jūrų tyrinėtojas Žakas Kusto Kortezo jūrą yra pavadinęs Pasaulio akvariumu. Didžiausi žinduoliai – mėlynieji ir kuprotieji banginiai, orkos, o taip pat ir visų rūšių rykliai plaukia į šiuos vandenis dėl tų pačių priežasčių, kaip ir sportinės žvejybos mėgėjai: čia pilna laimikio!

Mėlynuodegis ar geltonpelekis tunas? Marlinas ar buriažuvė? Mahi-Mahi ar Wahoo? Daugelis sportinės žvejybos rekordinių laimikių buvo sužvejoti būtent šiuose, 800 skirtingų žuvies rūšių talpinančiuose vandenyse. Žvejybos kelionė Baja California pusiasalyje –  ne tik galimybė pagauti vieną iš 35 geidžiamiausių giliavandenės sportinės žūklės laimikių, bet ir aplankyti mangrovių lagūnas ir estuarijas, kuriose taipogi pilna žuvies.

Kelionės santrumpa

Datos: 2020 lapkritis – 2021 vasaris.
Skrydis: Iš Vilniaus iki Los Angeles ir iš LA iki Baja pietų.
Kelionė automobiliu: Per Baja pusiasalį (± 2000 km).
Gyvenimas: Palapinėse, laukiniuose paplūdimiuose. Pora naktų per savaitę viešbutyje/name su patogumais.
Pakeliui: Galimybė žvejoti kasdien, nacionaliniai parkai, gražiausi gamtos kampeliai, dykumos, lagūnos ir oazės, tobulos bangos.
Gyvenimo ritmas: kempingavimas, žvejyba, banglentės, pasivaikščiojimai po kalnus, banginių stebėjimas.
Klimatas: oras – 18 – 28 C, vanduo – 18 – 24 C.
Grupės dydis: 4-7 asmenys.

Išsamiai

1-2 dienos. Kelionė iš Vilniaus iki Los Angeles (šiuo metu Lufthansa bilietai – apie 450 Eur), nakvynė Los Angeles ir vakaras pajusti Kalifornijos ritmą. Ar tai bus Santa Monica paplūdimys, ar Holivudo bulvaras – priklausys tik nuo jūsų. Kitą dieną – skrydis į Cabo San Lucas kur iškart pasinersite į laukinę Meksiką: be telefono ryšio, bet su saule, smėliu, žydra Kortezo jūra ir meškere rankoje.

3-4 dienos. Pervažiavę Cabo Pulmo nacionalinį parką ir nusimaudę po kriokliu tikroje oazėje, pasieksime La Ventana. Įspūdingas paplūdimys, negyvenama sala nutolusi apie 14 kilometrų ir Pasaulio akvariumu praminta Kortezo jūra. Atsikėlę anksti rytą išplauksime į giliavandenę žvejybą. Klausimas ne ar, o koks bus dienos laimikis: tunas, wahoo, mahi-mahi, o gal ryklys?

IMG_5130
ORG_DSC05350_sq

5-6 dienos. Progos nuslūgti emocijoms – nesuteiksime. Aplankysime El Triunfo, kur iki šių dienų stovi Gustavo Eifelio statytas sidabro kasyklos kaminas, bei Todos Santos – vieną gražiausių ir jaukiausių turistinių miestelių Baja pusiasalyje. Magdalena įlanką, kur lauks antroji giliavandenė žvejyba. Šįkart – Ramiajame vandenyne.

7-8 dienos. Keliaudami į šiaurę pažinsime tikrąją Baja. Laukinės dykumos, begaliniai Ramiojo vandenyno paplūdimiai. Aplankysime Skorpionų įlanką – antrą ilgiausią bangą pasaulyje ir šiauriau jos esančius druskų laukus. Miražai tyruose, druskų nuspalvintas vanduo ir netikėta oazė kelionės pabaigoje.

9-10 dienos. Pasiekę Punta Abreojos mėgausimės austrėmis, moliuskais ir kitomis jūros gėrybėmis. Rytus leisime mangrovių lagūnoje, tykodami gruperio ar spiningu viliodami otus, kuprius. Trečioji giliavandenė žvejyba – nebijantiems Ramiojo vandenyno bangų ir valandomis besipriešinančio laimikio.

11-12 dienos. Grįžtant atgal į pietus aplankysime rytinę Baja pakrantę. Neįtikėtini kraštovaizdžio pokyčiai, snaudžiantis ugnikalnis, uolingų salelių ir smėlio paplūdimiais nusėta Kortezo jūros pakrantė, tikras vesterno miestelis Santa Rosalia.

13-14 dienos. Pasiekę Loreto turėsime galimybę dar vieną kartą išplaukti sportinei žūklei į Kortezo jūrą, su viltimi pagauti šiltesnį vandenį mėgstančias žuvis. O susiskaičiavę kelionės laimikius ir įspūdžius, iš Loreto pakilsite lėktuvu į Ameriką ir namo.

DSC03793_sq
Papildomos pramogos
Giliavandenė žvejyba

Jeigu žvejyba nuo kranto ar lagūnoje nežavi, Baja yra geriausia vieta giliavandenei sportinei žvejybai. Čia galima pagauti tunų, doradų (mahi-mahi), marlinų, rifešerių (snapper), otų, gruperių ar povinių stauridžių (rooster fish, nuotraukoje). Negana? O gal tuomet yra noro pasigalinėti su rykliais? Patyrę žvejai žino, kur kimba geriausios žuvys, suteiks visą reikalingą įrangą ir padės ištraukti tavo gyvenimo žuvį.

8-10 val trukmės žvejyba: nuo 50 USD / žmogui

Urviniai piešiniai

Baja California pusiasalis gali pasigirti ilgiausia urvinių piešinių grandine pasaulyje. UNESCO saugomoje teritorijoje San Francisco kalnų grandinėje galima rasti daugiau nei 7500 metų senumo piešinių. Priešistoriniai kūriniai dėl gana sudėtingo pasiekiamumo yra gerai išsaugoti ir randami daugiau nei 250 vietų. Paprastus piešinius galima pasiekti automobiliu, tačiau, norint pasiekti nepaliestus, itin gerai išsilaikiusius piešinius, prireiks trijų dienų kelionės per kalnus su mulais.

Dienos kelionė: nuo 50 USD / žmogui
Trijų dienų kelionė: nuo 150 USD / žmogui

Banginių stebėjimas

Viduryje Baja California pusiasalio esanti San Ignacio lagūna – kuprotųjų banginių žiemojimo vieta. Čia jų suplaukia tiek, jog net tiršta. Susilaukę palikuonių banginiai tik pavasarį išplaukia atgal į šiaurę. Tuo metu La Paz įlankoje pilna bangininių ryklių, su kuriais galima kartu paplaukioti. Bangininiai rykliai – tai didžiausia pasaulio žuvis, tiesa, visai ne plėšri, o mintanti zooplanktonu. Ląstai ir nardymo kaukė garantuos neišdildomus įspūdžius!

12 val. turas: nuo 120 USD / žmogui

San Pedro Martir

Pušys Meksikoje, virš galvos ratus sukantis kondoras, o po kojomis – kažkur kalno papėdėje – lyg marso paviršius raudona dykuma. San Pedro Martir nacionalinis parkas yra taip toli nuo civlizacijos, jog žvaigždžių neslopina jokie šviesos šaltiniai. Čia įkurta ir Nacionalinė Meksikos observatorija. Užkopęs į viršūnę tą pačią dieną gali pamatyti ir Kortezo jūrą, ir Ramųjį vandenyną.

2 dienų kelionė automobiliu: nuo 50 USD / žmogui

Banglentės

Bangos – neatskiriama kelionės dalis. Kiekvienas ras bangų pagal savo norus ir sugebėjimus – ar tai būtų minkšta banga pirmiesiems žingsniams, ar aštri trimetrinė lūžtanti ant rifo. Keliautojams rekomenduojame pasirūpinti apranga – hidrokostiumas, šortai, lycra marškinėliai. Su savimi vežtis verta tik trumpas lentas, ilgos lentos (tinkančios ir pradedantiesiems) yra vietoje.

Registruokis Gyvenimo Kelionei: