Gyvenimo Kelionė | Panama City – Mexico City
188
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-188,eltd-core-1.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.10, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Panama City – Mexico City

Kur gali būti labiau #gyvenimokelionė negu po Centrinę Ameriką – tarp Karibų jūros ir Ramiojo vandenyno įsiskverbusį tropinio klimato rojų? Majų civilizacijos lopšys, pasakiškos džiunglės, smėlėti paplūdimiai ir, be abejo, puikios bangos prie abiejų krantų. Neištyrinėtas 4000 km maršrutas garantuoja naujų įspūdžių ir iššūkių dozę kertant Belizą, Nikaragvą, Kosta Riką ir nuo Panamos kanalo krašto žiūrint į Pietų Ameriką.

Kelionės santrumpa

Data: nepatvirtinta
Skrydis: iš Vilniaus į Panama City (± 15 val.).
Kelionė automobiliu: Per Centrinę Ameriką (± 4000 km).
Gyvenimas: Palapinėse, laukiniuose paplūdimiuose. Pora naktų per savaitę viešbutyje/name su patogumais.
Pakeliui: Geriausi bangų spotai, nacionaliniai parkai, gražiausi gamtos kampeliai, Majų kultūros lopšys.
Gyvenimo ritmas: kempingavimas, žvejyba, banglentės, pasivaikščiojimai po kalnus.
Skrydis: iš Mexico City į Vilnių (± 18 val., + 1 diena).
Klimatas: oras – 19 – 29 C, vanduo 20 – 24 C.
Laisvos vietos: 5

KAINA: nuo 2400 EUR

Išsamiai

Susitikę Panama City, kelias dienas skirsime adaptacijai prie laiko zonos ir susipažinti su vietos kultūra. O pažinti čia netrūksta ką: ne tik vandenynus jungiantį kanalą, tačiau ir įspūdingą gamtą ar jūros gyvūniją, palmėmis nusėtus smėlio paplūdimius ar kultūros festivalius. Susiplanavę maršrutą ir susidėlioję prioritetus, pajudėsime į šiaurę.

Kosta Rika dėl savo gamtos ir klimato įvairovės dažnai vadinama svajonių kryptimi atostogoms: saulė paplūdimiuose, įspūdingi atogražų miškai, nuotykiai, gamta ir kultūra. Būtinai užsuksime į Corcovado – iki šiol sunkiai pasiekiamą ir bene labiausiai nuo turistų apsaugotą nacionalinį parką. O pasigrožėję vulkanais ir pasigavę bangų, galėsime trauktį link Nikaragvos.

img_9082_

Neapsiriboję vien Ramiojo vandenyno pakrante aplankysime kolonijine architektūra ir palikimu garsėjančią Granada ir León, nuplauksime į Nikaragvos ežere stūksančia dviejų ugnikalnių suformuotą Ometepe salą. Mėgstate kavą? Puiku, Nikaragvoje daugiau nei 40.000 fermų kultivuoja šalies pasididžiavimu ir viena svarbiausių ekonomikos šakų laikomas kavos pupeles.

Pakeliui į šiaurę, aplankysime ir vienu gražiausių kampelių žemėje tituluojamą Belizą, ir kurortais garsėjantį Yucatan pusiasalį. Puikus oras, skaidrus vanduos ir įspūdingi koraliniai rifai leis atsipalaiduoti ir pailsėti prieš paskutiniąją kelionės dalį po Meksiką.

Pasidžiaugę saule ir karibų smėliu, pasinersime į Meksikos kultūros ir majų palikimo lopšį. Aplankę majų piramides galėsime judėti link Oaxaca valstijos, kurią garsina ne tik didelės bangos, bet ir išskirtiniai rankdarbiai. O kelionės pabaigai pasiliksime tikrąją Meksiką: Puebla, sidabro sostine tituluojamą Taxco ir, žinoma, multimilijoninis Mexico City.

Bangos Centrinėje Amerikoje puikiai tinka tiek profesionalams, tiek ir pradedantiesiems. Tinkamos sąlygos, priklausomai nuo sezono, susiformuoja tiek Ramiajame vandenyne, tiek Karibų jūroje. Tiesa, nors vėjų čia mažiau, maža galimybė paplaukti su burlente ar jėgos aitvaru taip pat egzistuoja.

Papildomos pramogos
Giliavandenė žvejyba

Jeigu žvejyba nuo kranto ar lagūnoje nežavi, Centrinės Amerikos vandenys yra puiki vieta giliavandenei sportinei žvejybai. Čia galima pagauti tunų, doradų (mahi-mahi), marlinų, rifešerių (snapper), skumbrių ar povinių stauridžių (rooster fish, nuotraukoje). Negana? O gal tuomet yra noro pasigalinėti su rykliais? Patyrę žvejai žino, kur kimba geriausios žuvys, suteiks visą reikalingą įrangą ir padės ištraukti tavo gyvenimo žuvį.

8-10 val trukmės žvejyba: nuo 50 USD / žmogui

Majų piramidės

Keliaujant Centrinėje Amerikoje negalima praleisti majų civilizaciją menančių piramidžių. Nuo maždaug nuo 600 m. prieš mūsų erą iki  13 a. klestėjusį Chichen Itza miestą kasmet aplanko apie 1,4 milijono turistų. UNESCO saugomoje teritorijoje stūkso 30 metrų aukščio piramidė, įspūdingas karių šventovės kompleksas ir netgi viena seniausių observatorijų.

Ekskursijos: nuo 30 USD / žmogui

Banginių stebėjimas

Į Panamą susilaukti palikuonių banginiai atplaukia nuo pat Antarktidos. Tai tolimiausias žinomas migracijos maršrutas pasaulyje. Tačiau ir be banginių Ramiajame vandenyne ir Karibų jūroje pilna gyvybės. Delfinų bei orkų stebėjimas ar nardymas tarp spalvotų žuvų garantuos pozityvių emocijų užtaisą!

12 val. turas: nuo 120 USD / žmogui

Kitos aktyvios pramogos

Norite pasivažinėti kalnų dviračiu Panamoje? Skrieti zip-line nuo ugnikalnio Nikaragvoje? Pasivaikščioti įspūdingiausiu pasaulyje taku medžių viršunėse Kosta Rikos džiunglėse? Palaipioti uolomis Belize? Begalės įvairių pramogų ir užsiėmimų laukia pakeliui, tereikia tik išsirinkti, kurie jų padės įveikti savo baimę.

Įvairios pramogos: nuo 30 USD / žmogui

Banglentės

Bangos – neatskiriama kelionės dalis. Kiekvienas ras bangų pagal savo norus ir sugebėjimus – ar tai būtų minkšta banga pirmiesiems žingsniams, ar aštri trimetrinė lūžtanti ant rifo. Keliautojams rekomenduojame pasirūpinti apranga – hidrokostiumas, šortai, lycra marškinėliai. Su savimi vežtis verta tik trumpas lentas, ilgos lentos (tinkančios ir pradedantiesiems) yra vietoje.

Registruokis Gyvenimo Kelionei: