Gyvenimo Kelionė | Mexico City – Los Angeles
186
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-186,eltd-core-1.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.10, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Mexico City – Los Angeles

Birželį besibeldžianti vasara į Centrinę Ameriką atsineša ne tik karštį, bet ir uraganus. O uraganai – tai ne tik stiprus vėjas ir lietūs, bet ir bangos Ramiajame vandenyne. Pradėję kelionę Meksikos kultūros lopšyje, persikelsime į begalines Baja dykumas. Kelionėje laukia visko – autentiška Meksikos virtuvė ir architektūrinis kolonistų palikimas, laukinės bangos ir nekasdieniai iššūkiai.

Kelionės santrumpa

Data: nepatvirtinta
Skrydis: iš Vilniaus į Mexico City (± 18 va.l).
Kultūrinė kelionė automobiliu: Guadalajara, Taxco, Puebla, Teotihuacan piramidės ir kita (± 2000 km).
Keltas: La Paz – Mazatlan.
Kelionė automobiliu: iš La Paz į Los Angeles (± 2000 km).
Gyvenimas: Palapinėse, laukiniuose paplūdimiuose. Pora naktų per savaitę viešbutyje/name su patogumais.
Pakeliui: Geriausi bangų spotai, nacionaliniai parkai, gražiausi gamtos kampeliai, dykumos, lagūnos ir oazės.
Gyvenimo ritmas: kempingavimas, žvejyba, banglentės, burlentės, jėgos aitvarai, pasivaikščiojimai po kalnus.
Skrydis: iš Los Angeles į Vilnių (± 16 val., + 1 diena)
Klimatas: oras – 18 – 28 C, vanduo 18 – 24 C.
Laisvos vietos: 5

KAINA: nuo 2400 EUR

Išsamiai

Vos su vienu persėdimu pasiekus Lotynų Ameriką, susitiksime multimilijoniniame Mexico City. Per kelias dienas adaptuosimės prie laiko zonos ir susidėlioję prioritetus bei kelionės planą pajudėsime į kelionę. Aplankysime tiek majų paliktas piramides ir miestus, tiek ir kolonistų sukurtą paveldą.

Pakeliui esantys miestai – vienas už kitą įspūdingesni: San Miguel de Allende, Puebla, vabalų ir sidabro sostine vadinamas Taxco, o kur dar Tequilla, Meksikos tradicinio gėrimo gimtinė. Pasiekę Kortezo jūros pakrantę pasilepinsime Puerta Vallarta ar Sayulita paplūdimiuose ir galiausiai pasieksime Mazatlan, kur keltas mus perkels į Baja.

beach_camping
oysters

Persikėlę į La Paz kelioms dienoms apsistosime viename gražiausių paplūdimių pasaulyje su negyvenama Isla Cerralvo sala, nutolusia 14 kilometrų į Kortezo jūrą ir saugančia visą La Ventana įlanką. Apvažiavę Cabo Pulmo iškyšulį pasieksime Cabo San Lucas iškyšulį arba tiesiog pasaulio kraštą, taip vadinamą dėl to, kad tarp jo ir pietų ašigalio nėra kito žemės lopinėlio.

Cabo garsėja ne tik triukšmingu naktiniu gyvenimu, bet ir nesibaigiančiais smėlio paplūdimiais su krūva tobulų bangų ir kempingavimu tiesiai ant smėlio. Kelionę į šiaurę tęsime lankydami geriausius bangų spotus – Cerritos, Scorpion Bay, Punta Abreojos.

Kempingausime laukinėje gamtoje, gaudysime ir rinksime jūros gėrybes vakarienei, aplankysime slaptas oazes ir užburiančias lagūnas. Keliaujant tolyn vis labiau jausime artėjančią civilizaciją. Jeigu tik bus noro ir pakankamai laiko – į Jungtines Amerikos Valstijas įvažiuosime per didžiausią sienos kirtimo punktą pasaulyje – Tijuana.

Kelionės per Baja pusiasalį metu, sąlygos bus tinkamos tiek mokytis plaukti banglente, tiek jau pažengusiems pasigauti savo gyvenimo bangą. Ilgos, lygios dešiniarankės bangos sudaro puikias sąlygas tobulinti savo įgūdžius.

tia_blanco
Papildomos pramogos
Giliavandenė žvejyba

Jeigu žvejyba nuo kranto ar lagūnoje nežavi, Baja yra geriausia vieta giliavandenei sportinei žvejybai. Čia galima pagauti tunų, doradų (mahi-mahi), marlinų, rifešerių (snapper), otų, gruperių ar povinių stauridžių (rooster fish, nuotraukoje). Negana? O gal tuomet yra noro pasigalinėti su rykliais? Patyrę žvejai žino, kur kimba geriausios žuvys, suteiks visą reikalingą įrangą ir padės ištraukti tavo gyvenimo žuvį.

8-10 val trukmės žvejyba: nuo 50 USD / žmogui

Urviniai piešiniai

Baja California pusiasalis gali pasigirti ilgiausia urvinių piešinių grandine pasaulyje. UNESCO saugomoje teritorijoje San Francisco kalnų grandinėje galima rasti daugiau nei 7500 metų senumo piešinių. Priešistoriniai kūriniai dėl gana sudėtingo pasiekiamumo yra gerai išsaugoti ir randami daugiau nei 250 vietų. Paprastus piešinius galima pasiekti automobiliu, tačiau, norint pasiekti nepaliestus, itin gerai išsilaikiusius piešinius, prireiks trijų dienų kelionės per kalnus su mulais.

Trijų dienų kelionė: nuo 150 USD / žmogui

Banginių stebėjimas

Viduryje Baja California pusiasalio esanti San Ignacio lagūna – kuprotųjų banginių žiemojimo vieta. Čia jų suplaukia tiek, jog net tiršta. Susilaukę palikuonių banginiai tik pavasarį išplaukia atgal į šiaurę. Tuo metu La Paz įlankoje pilna bangininių ryklių, su kuriais galima kartu paplaukioti. Bangininiai rykliai – tai didžiausia pasaulio žuvis, tiesa, visai ne plėšri, o mintanti zooplanktonu. Ląstai ir nardymo kaukė garantuos neišdildomus įspūdžius!

12 val. turas: nuo 120 USD / žmogui

San Pedro Martir

Pušys Meksikoje, virš galvos ratus sukantis kondoras, o po kojomis – kažkur kalno papėdėje – lyg marso paviršius raudona dykuma. San Pedro Martir nacionalinis parkas yra taip toli nuo civlizacijos, jog žvaigždžių neslopina jokie šviesos šaltiniai. Čia įkurta ir Nacionalinė Meksikos observatorija. Užkopęs į viršūnę tą pačią dieną gali pamatyti ir Kortezo jūrą, ir Ramujį vandenyną.

2 dienų kelionė automobiliu: nuo 50 USD / žmogui

Banglentės

Bangos – neatskiriama kelionės dalis. Kiekvienas ras bangų pagal savo norus ir sugebėjimus – ar tai būtų minkšta banga pirmiesiems žingsniams, ar aštri trimetrinė lūžtanti ant rifo. Keliautojams rekomenduojame pasirūpinti apranga – hidrokostiumas, šortai, lycra marškinėliai. Su savimi vežtis verta tik trumpas lentas, ilgos lentos (tinkančios ir pradedantiesiems) yra vietoje.