Gyvenimo Kelionė | Lituanos Locos
51179
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-51179,eltd-core-1.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.10, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Lituanos Locos

2018 rudenį LNK eterį užkariavusi laida Lituanos Locos buvo filmuota Baja California pusiasalyje. Dešimties metų patirtis, keliaujant čia dūlančiomis dykumomis, Ramiojo vandenyno pakrante ar nepravažiuojamais kalnų serpantinais leido nufilmuoti nuotykingą laidą ir kiekvienam jūsų pasiūlyti galimybę patirti tai patiems! Kelionėje dykumomis, druskų laukais, kalnais ir kopomis legendiniu Lituanos Locos Jeep Wrangler, kiekvieno laukia slaptos oazės ir įspūdingi žvejybos laimikiai.

Kelionės santrumpa

Datos: 2019 balandis-birželis.
Skrydis: Iš Vilniaus iki Los Angeles ir iš LA iki Baja pietų.
Kelionė automobiliu: Per Baja pusiasalį (± 2000 km).
Gyvenimas: Palapinėse, laukiniuose paplūdimiuose. Pora naktų per savaitę viešbutyje/name su patogumais.
Pakeliui: Geriausi bangų spotai, nacionaliniai parkai, gražiausi gamtos kampeliai, dykumos, lagūnos ir oazės.
Gyvenimo ritmas: kempingavimas, žvejyba, banglentės, pasivaikščiojimai po kalnus, banginių stebėjimas.
Klimatas: oras – 18 – 28 C, vanduo – 18 – 24 C.
Grupės: Balandis: 4-7 vietos; Gegužė: 4-7 vietos; Birželis: Vietų nebėra.

KAINA: nuo 1750 EUR (+ bilietas iš Vilniaus iki Los Angeles)

Išsamiai

1-2 dienos. Kelionė iš Vilniaus iki Los Angeles (Lufthansa bilietai – apie 450 Eur), nakvynė Los Angeles ir vakaras pajusti Kalifornijos ritmą. Ar tai bus Santa Monica paplūdimys, ar Holivudo bulvaras – priklausys tik nuo jūsų. Kitą dieną – skrydis į Cabo San Lucas kur, kaip ir Lituanos Locos herojai, iškart pasinersite į laukinę Meksiką: be telefono ryšio, bet su saule, smėliu ir žydra Kortezo jūra.

3-4 dienos. Pervažiavę Cabo Pulmo nacionalinį parką ir nusimaudę po kriokliu tikroje oazėje pasieksime La Ventana. Įspūdingas paplūdimys, negyvenama sala nutolusi apie 14 kilometrų ir Pasaulio akvariumu praminta Kortezo jūra. Atsikėlę anksti rytą išplauksime į giliavandenę žvejybą. Klausimas ne ar, o koks bus dienos laimikis: tunas, wahoo, mahi-mahi, o gal ryklys?

IMG_5130
img_2672

5-6 dienos. Progos nuslūgti emocijoms – nesuteiksime. Aplankysime El Triunfo, kur iki šių dienų stovi Gustavo Eifelio statytas sidabro kasyklos kaminas, bei Todos Santos – vieną gražiausių ir jaukiausių turistinių miestelių Baja pusiasalyje.

7-8 dienos. Keliaudami į šiaurę pažinsime tikrąją Baja. Laukinės dykumos, begaliniai Ramiojo vandenyno paplūdimiai. Aplankysime Skorpionų įlanką – antrą ilgiausią bangą pasaulyje ir šiauriau jos esančius druskų laukus. Miražai tyruose, druskų nuspalvintas vanduo ir netikėta oazė kelionės pabaigoje.

9-10 dienos. Pasiekę Punta Abreojos spręsime ką daryti įdomiau – dar kartą žvejoti, stebėti banginius ar važiuoti apžiūrėti vienus seniausių urvinių piešinių pasaulyje. Čia taip pat idealios sąlygos norintiems pasimokyti plaukti banglente.

11-12 dienos. Grįžtant atgal į pietus aplankysime rytinę Baja pakrantę. Neįtikėtini kraštovaizdžio pokyčiai, snaudžiantis ugnikalnis, uolingų salelių ir smėlio paplūdimiais nusėta Kortezo jūros pakrantė, tikras vesterno miestelis Santa Rosalia ir vidury kalnų grandinės pasislėpusi tyruma – La Purisma.

13-14 dienos. Nė nepastebėjus kaip prabėgo laikas teks grįžti į oro uostą ir keliauti į Los Angeles kur lauks (nakvynė ir) skrydis namo. Tačiau į Lietuvą grįšite užsitarnavę Lituano Loco statusą. Tikrai.

20181026_092649
Papildomos pramogos
Giliavandenė žvejyba

Jeigu žvejyba nuo kranto ar lagūnoje nežavi, Baja yra geriausia vieta giliavandenei sportinei žvejybai. Čia galima pagauti tunų, doradų (mahi-mahi), marlinų, rifešerių (snapper), otų, gruperių ar povinių stauridžių (rooster fish, nuotraukoje). Negana? O gal tuomet yra noro pasigalinėti su rykliais? Patyrę žvejai žino, kur kimba geriausios žuvys, suteiks visą reikalingą įrangą ir padės ištraukti tavo gyvenimo žuvį.

8-10 val trukmės žvejyba: nuo 50 USD / žmogui

Urviniai piešiniai

Baja California pusiasalis gali pasigirti ilgiausia urvinių piešinių grandine pasaulyje. UNESCO saugomoje teritorijoje San Francisco kalnų grandinėje galima rasti daugiau nei 7500 metų senumo piešinių. Priešistoriniai kūriniai dėl gana sudėtingo pasiekiamumo yra gerai išsaugoti ir randami daugiau nei 250 vietų. Paprastus piešinius galima pasiekti automobiliu, tačiau, norint pasiekti nepaliestus, itin gerai išsilaikiusius piešinius, prireiks trijų dienų kelionės per kalnus su mulais.

Dienos kelionė: nuo 50 USD / žmogui
Trijų dienų kelionė: nuo 150 USD / žmogui

Banginių stebėjimas

Viduryje Baja California pusiasalio esanti San Ignacio lagūna – kuprotųjų banginių žiemojimo vieta. Čia jų suplaukia tiek, jog net tiršta. Susilaukę palikuonių banginiai tik pavasarį išplaukia atgal į šiaurę. Tuo metu La Paz įlankoje pilna bangininių ryklių, su kuriais galima kartu paplaukioti. Bangininiai rykliai – tai didžiausia pasaulio žuvis, tiesa, visai ne plėšri, o mintanti zooplanktonu. Ląstai ir nardymo kaukė garantuos neišdildomus įspūdžius!

12 val. turas: nuo 120 USD / žmogui

San Pedro Martir

Pušys Meksikoje, virš galvos ratus sukantis kondoras, o po kojomis – kažkur kalno papėdėje – lyg marso paviršius raudona dykuma. San Pedro Martir nacionalinis parkas yra taip toli nuo civlizacijos, jog žvaigždžių neslopina jokie šviesos šaltiniai. Čia įkurta ir Nacionalinė Meksikos observatorija. Užkopęs į viršūnę tą pačią dieną gali pamatyti ir Kortezo jūrą, ir Ramųjį vandenyną.

2 dienų kelionė automobiliu: nuo 50 USD / žmogui

Banglentės

Bangos – neatskiriama kelionės dalis. Kiekvienas ras bangų pagal savo norus ir sugebėjimus – ar tai būtų minkšta banga pirmiesiems žingsniams, ar aštri trimetrinė lūžtanti ant rifo. Keliautojams rekomenduojame pasirūpinti apranga – hidrokostiumas, šortai, lycra marškinėliai. Su savimi vežtis verta tik trumpas lentas, ilgos lentos (tinkančios ir pradedantiesiems) yra vietoje.

Registruokis Gyvenimo Kelionei: