Gyvenimo Kelionė | Los Angeles – Mexico City
192
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-192,eltd-core-1.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.10, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Los Angeles – Mexico City

Kovą – balandį prasidedantis ruduo pietų pusrutulyje pradeda sukti dideles audras Ramiajame vandenyne. O bangos, nukeliavę 10.000 km ir daugiau, pasiekia Baja krantus. Lygios, tvarkingos ir beveik nesulaukiančios jokio dėmesio. Kultūrų vaivorykštė nuo Holivudo iki druskos dykumų, nuo žvejų kaimelių iki actekų kultūros lopšio. Roadtrip’as dykumomis, žvejyba turtingiausiuose vandenyse, meksikietiška virtuvė ir bangos, tobulos bangos!

Kelionės santrumpa

Data: nepatvirtinta
Skrydis: iš Vilniaus į Los Angeles (± 15 val).
Kelionė automobiliu: iš Los Angeles į La Paz (± 2000 km).
Gyvenimas: Palapinėse, laukiniuose paplūdimiuose. Pora naktų per savaitę viešbutyje/name su patogumais.
Pakeliui: Geriausi bangų spotai, nacionaliniai parkai, gražiausi gamtos kampeliai, dykumos, lagūnos ir oazės.
Gyvenimo ritmas: kempingavimas, žvejyba, banglentės, burlentės, jėgos aitvarai, pasivaikščiojimai po kalnus.
Keltas: La Paz – Mazatlan.
Kultūrinė kelionė automobiliu: Guadalajara, Taxco, Puebla, Teotihuacan piramidės ir kita (± 2000 km).
Skrydis: iš Mexico City į Vilnių (± 18 val, + 1 diena).
Klimatas: oras – 18 – 28 C, vanduo – 18 – 24 C.
Laisvos vietos: 5

KAINA: nuo 2400 EUR

Išsamiai

Los Angeles – vienas lengviausiai iš Lietuvos pasiekiamų oro uostų prie Ramiojo vandenyno. Ryte išskridus iš Vilniaus, jau po pietų (vietos laiku) galima rankoje laikyti margaritą, po kojom jausti smėlį ir džiaugtis saule po palme. Susitikę oro uoste nuspręsime, kiek laiko norime praleisti ir kokias įžimybes aplankyti Amerikoje.

Kirtę sieną į Meksiką pralėksime Tijuana su Ensenada ir susiliesime su laukiniais Baja iškyšuliais, kur lūžta tobulos bangos. Kempingausime gamtoje, aplankysime legendinius Baja spotus – Punta Abreojos ir Scorpion Bay, pasigrožėsime druskos laukais ir palmių oazėmis.

img_2672
img_2273_

Pasiekę Cabo San Lucas iškyšulį arba pasaulio kraštą, taip vadinamą dėl to, kad tarp jo ir pietų ašigalio nėra kito žemės lopinėlio, galėsime susilieti su triukšmingais vakarėliais, bet tik trumpam, prieš pasukant į žvyrkelį link Cabo Pulmo. Visų keliautojų po Baja įvertintas nesibaigiantis smėlio paplūdimys su krūva tobulų bangų ir kempingavimu tiesiog ant smėlio.

Gįždami aukštyn link La Paz stabtelėsime viename gražiausių paplūdimių pasaulyje su negyvenama Isla Cerralvo sala, nutolusia 14 kilometrų į Kortezo jūrą ir saugančia visą La Ventana įlanką. Persigrupuosime, pailsėsime ir iš La Paz keltu persikelsime į Žemyninę Meksiką.

Pasisotinę dykumų, pasinersime į žalesnę Meksiką ir jos kultūrą. Atitolę nuo Kortezo jūros pakrantėje įsikūrusių Puerta Vallarta ar Sayulita paplūdimių, atsigręšime į kolonistų palikimą: San Miguel de Allende, Puebla, vabalų ir sidabro sostinę Taxco ir kitas žymiausias Meksikos vietoves, laukiančias pakeliui nuo Mazatlan.

Kelionės pabaigoje apsuksime ratą aplink Ciudad de México, pasigrožėsime actekų piramidėmis ir, susilieję su aštuonių milijonų gyventojų miestu, baigsime kelionę. Trys savaitės pralėks lyg akimirksnis ir jokiu būdu nesinorės skristi namo.

img_0330_
img_1550

Kelionės per Baja pusiasalį metu, sąlygos bus tinkamos tiek mokytis plaukti banglente, tiek jau pažengusiems buriuoti su burlente ar jėgos aitvaru bangose. Ilgos, lygios dešiniarankės bangos ir nuo kranto pučiantis vėjas sudaro puikias sąlygas tobulinti savo įgūdžius.

Balandžio mėnesį tikėtina sulaukti vidutinio stiprumo vėjų. Burlentėms rekomenduojamas pasirinkimas šiuo metų laiku: 85 litrų lenta ir 5,3 m2 burė. Jėgos aitvarams – 8-10 m2 dydžio aitvaras ir lenta bangoms, kiekvienam pagal save. Mokytis plaukti burlente ar jėgos aitvaru sąlygos nėra labai tinkamos, tačiau susiklosčius palankioms sąlygoms pirmuosius žingsnius būtų galima žengti La Ventana paplūdimyje.

Papildomos pramogos
Giliavandenė žvejyba

Jeigu žvejyba nuo kranto ar lagūnoje nežavi, Baja yra geriausia vieta giliavandenei sportinei žvejybai. Čia galima pagauti tunų, doradų (mahi-mahi), marlinų, rifešerių (snapper), otų, gruperių ar povinių stauridžių (rooster fish, nuotraukoje). Negana? O gal tuomet yra noro pasigalinėti su rykliais? Patyrę žvejai žino, kur kimba geriausios žuvys, suteiks visą reikalingą įrangą ir padės ištraukti tavo gyvenimo žuvį.

8-10 val trukmės žvejyba: nuo 50 USD / žmogui

Urviniai piešiniai

Baja California pusiasalis gali pasigirti ilgiausia urvinių piešinių grandine pasaulyje. UNESCO saugomoje teritorijoje San Francisco kalnų grandinėje galima rasti daugiau nei 7500 metų senumo piešinių. Priešistoriniai kūriniai dėl gana sudėtingo pasiekiamumo yra gerai išsaugoti ir randami daugiau nei 250 vietų. Paprastus piešinius galima pasiekti automobiliu, tačiau, norint pasiekti nepaliestus, itin gerai išsilaikiusius piešinius, prireiks trijų dienų kelionės per kalnus su mulais.

Trijų dienų kelionė: nuo 150 USD / žmogui

Banginių stebėjimas

Viduryje Baja California pusiasalio esanti San Ignacio lagūna – kuprotųjų banginių žiemojimo vieta. Čia jų suplaukia tiek, jog net tiršta. Susilaukę palikuonių banginiai tik pavasarį išplaukia atgal į šiaurę. Tuo metu La Paz įlankoje pilna bangininių ryklių, su kuriais galima kartu paplaukioti. Bangininiai rykliai – tai didžiausia pasaulio žuvis, tiesa, visai ne plėšri, o mintanti zooplanktonu. Ląstai ir nardymo kaukė garantuos neišdildomus įspūdžius!

12 val. turas: nuo 120 USD / žmogui

San Pedro Martir

Pušys Meksikoje, virš galvos ratus sukantis kondoras, o po kojomis – kažkur kalno papėdėje – lyg marso paviršius raudona dykuma. San Pedro Martir nacionalinis parkas yra taip toli nuo civlizacijos, jog žvaigždžių neslopina jokie šviesos šaltiniai. Čia įkurta ir Nacionalinė Meksikos observatorija. Užkopęs į viršūnę tą pačią dieną gali pamatyti ir Kortezo jūrą, ir Ramujį vandenyną.

2 dienų kelionė automobiliu: nuo 50 USD / žmogui

Banglentės

Bangos – neatskiriama kelionės dalis. Kiekvienas ras bangų pagal savo norus ir sugebėjimus – ar tai būtų minkšta banga pirmiesiems žingsniams, ar aštri trimetrinė lūžtanti ant rifo. Keliautojams rekomenduojame pasirūpinti apranga – hidrokostiumas, šortai, lycra marškinėliai. Su savimi vežtis verta tik trumpas lentas, ilgos lentos (tinkančios ir pradedantiesiems) yra vietoje.

Registruokis Gyvenimo Kelionei: