Gyvenimo Kelionė | Begalinės Bangos
51142
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-51142,eltd-core-1.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.10, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Begalinės Bangos

Kovą – balandį prasidedantis ruduo pietų pusrutulyje pradeda sukti dideles audras Ramiajame vandenyne. O bangos, nukeliavusios 10.000 km ir daugiau, pasiekia Baja krantus. Lygios, tvarkingos ir beveik nesulaukiančios jokio dėmesio. Jau septintą kartą ir penktus metus iš eilės Spotas važiuoja į Baja ir kviečia prisijungti kartu tikrai bangų kelionei. Roadtrip’as dykumomis, žvejyba turtingiausiuose vandenyse, meksikietiška virtuvė ir bangos, tobulos bangos!

Kelionės santrumpa

Data: 2021 sausis – vasaris
Skrydis: iš Vilniaus į Mexico City (20 val) ir Mexico City į La Paz (2 val)
Kelionė automobiliu: 2000 km kelionė automobiliu keliais, dykumomis ir bekele.
Gyvenimas: Namas su patogumais, kempingavimas laukiniuose paplūdimiuose.
Aplinka: Geriausi bangų spotai, nacionaliniai parkai, gražiausi gamtos kampeliai, dykumos, lagūnos ir oazės.
Gyvenimo ritmas: banglentės, burlentės, jėgos aitvarai, žvejyba, kempingavimas, pasivaikščiojimai po kalnus.
Sąlygos: kelionė skirta jau plaukiantiems bangose ar norintiems jas pažinti.
Skrydis: iš La Paz iki Mexico City (±2 val) ir Mexico City į Vilnių (± 18 val., + 1 diena).
Klimatas: oras – 18 – 28 C, vanduo – 18 – 24 C.
Grupės: Sausis – 5 vietos, Vasaris – 5 vietos.

KAINA: nuo 1600 EUR (2 savaičių kelionė įskaitant skrydžius)

Išsamiai

Los Angeles – vienas lengviausiai iš Lietuvos pasiekiamų oro uostų prie Ramiojo vandenyno. Ryte išskridus iš Vilniaus, jau po pietų (vietos laiku) galima rankoje laikyti margaritą, po kojom jausti smėlį ir džiaugtis saule po palme.

Praleidę naktį Los Angeles lauks vietinis, dviejų valandų skrydis iki Lorteto – pačiame Baja pusiasalio viduryje esančio oro uosto. Nuo jo iki Punta Abreojos – trijų valandų kelionė automobiliu, kur lauks patogus namas.

Čia puikios sąlygos rytais plaukioti banglente ar žvejoti lagūnoje, o popietėmis buriuoti su burlente ar jėgos aitvaru. Sąlygos tinka pažengusiems, jau plaukiantiems jūroje. Taipogi svarbu tai, jog Punta Abreojos kur kas daugiau komforto lyginant su, pavyzdžiui, Punta San Carlos ar kitais garsiais buriavimo spotais Baja pusiasalyje.

oregon_coast
DSC04170_

Siekiant pakeisti aplinką, kelioms dienoms galima išvažiuoti iki Cabo San Lucas iškyšulio, dar vadinamo pasaulio kraštu dėl to, kad tarp jo ir pietų ašigalio nėra jokio kito žemės lopinėlio. Cabo nesunku susilieti su triukšmingais vakarėliais, pasigrožėti Cabo Pulmo nacionaliniu parku, nesibaigiančiais bangų spotais ar kempingavimu tiesiog paplūdimyje ant smėlio..

Gįžtant atgal link La Paz, stabtelėsime viename gražiausių paplūdimių pasaulyje su negyvenama Isla Cerralvo sala, nutolusia 14 kilometrų į Kortezo jūrą ir saugančia visą La Ventana įlanką. Šioje įlankoje kimba pačios įvairiausios ir didžiausios žuvys, tad giliavandenė žvejyba – tiesiog privaloma. Persigrupavę pailsėsime ir lankydami geriausias bangas grįšime atgal į Punta Abreojos.

Kelionės per Baja pusiasalį metu sąlygos bus tinkamos tiek mokytis plaukti banglente, tiek jau pažengusiems buriuoti su burlente ar jėgos aitvaru bangose. Ilgos, lygios dešiniarankės bangos ir nuo kranto pučiantis vėjas sudaro puikias sąlygas tobulinti savo įgūdžius.

Baja pusiasalis turi du veidus – vasaros ir žiemos bangos veikia skirtingose vietose, tačiau abu sezonai traukia savo unikalumu ir bangų kokybe. Žiemą galima rinktis iš laukinių sąlygų, kelios valandos už ryšio zonos prie vieno iš septynių iškyšulių Seven Sisters regione, arba arčiau civilizacijos esančių Pescadero, Cerritos, su puikiomis bangomis ir patogia infrastruktūra gyvenimui.

img_3502_
Papildomos pramogos
Giliavandenė žvejyba

Jeigu žvejyba nuo kranto ar lagūnoje nežavi, Baja yra geriausia vieta giliavandenei sportinei žvejybai. Čia galima pagauti tunų, doradų (mahi-mahi), marlinų, rifešerių (snapper), otų, gruperių ar povinių stauridžių (rooster fish, nuotraukoje). Negana? O gal tuomet yra noro pasigalinėti su rykliais? Patyrę žvejai žino, kur kimba geriausios žuvys, suteiks visą reikalingą įrangą ir padės ištraukti tavo gyvenimo žuvį.

8-10 val trukmės žvejyba: nuo 50 USD / žmogui

Urviniai piešiniai

Baja California pusiasalis gali pasigirti ilgiausia urvinių piešinių grandine pasaulyje. UNESCO saugomoje teritorijoje San Francisco kalnų grandinėje galima rasti daugiau nei 7500 metų senumo piešinių. Priešistoriniai kūriniai dėl gana sudėtingo pasiekiamumo yra gerai išsaugoti ir randami daugiau nei 250 vietų. Paprastus piešinius galima pasiekti automobiliu, tačiau, norint pasiekti nepaliestus, itin gerai išsilaikiusius piešinius, prireiks trijų dienų kelionės per kalnus su mulais.

Dienos kelionė: nuo 50 USD / žmogui
Trijų dienų kelionė: nuo 150 USD / žmogui

Banginių stebėjimas

Viduryje Baja California pusiasalio esanti San Ignacio lagūna – kuprotųjų banginių žiemojimo vieta. Čia jų suplaukia tiek, jog net tiršta. Susilaukę palikuonių banginiai tik pavasarį išplaukia atgal į šiaurę. Tuo metu La Paz įlankoje pilna bangininių ryklių, su kuriais galima kartu paplaukioti. Bangininiai rykliai – tai didžiausia pasaulio žuvis, tiesa, visai ne plėšri, o mintanti zooplanktonu. Ląstai ir nardymo kaukė garantuos neišdildomus įspūdžius!

12 val. turas: nuo 120 USD / žmogui

San Pedro Martir

Pušys Meksikoje, virš galvos ratus sukantis kondoras, o po kojomis – kažkur kalno papėdėje – lyg marso paviršius raudona dykuma. San Pedro Martir nacionalinis parkas yra taip toli nuo civlizacijos, jog žvaigždžių neslopina jokie šviesos šaltiniai. Čia įkurta ir Nacionalinė Meksikos observatorija. Užkopęs į viršūnę tą pačią dieną gali pamatyti ir Kortezo jūrą, ir Ramujį vandenyną.

2 dienų kelionė automobiliu: nuo 50 USD / žmogui

Banglentės

Bangos – neatskiriama kelionės dalis. Kiekvienas ras bangų pagal savo norus ir sugebėjimus – ar tai būtų minkšta banga pirmiesiems žingsniams, ar aštri trimetrinė lūžtanti ant rifo. Keliautojams rekomenduojame pasirūpinti apranga – hidrokostiumas, šortai, lycra marškinėliai. Su savimi vežtis verta tik trumpas lentas, ilgos lentos (tinkančios ir pradedantiesiems) yra vietoje.

Registruokis Gyvenimo Kelionei: